facebook twitter youtube google+ feedburner
AndroidiMY.com Türkiye için Galaxy Note 4.1.2 JellyBean güncellemesi yayınlandı. Ayrıca Samsung tarafından yakın zamanda yapılan açıklamaya göre Galaxy Note bundan sonraki güncelleme olan 4.2.2′yi de kullanacak ancak Android 5′i kullanmayacak.

 Galaxy Note için 4.1.2 JellyBean sürümünün yenilikleri:

-Galaxy S III kaynaklı widget’lar,
-İki farklı ana ekran modu,
-Direkt arama,
-Akıllı bekleme,
-Pop-up Play,

-Multi-View,
-Geliştirilen klavye,
-Dalgalı kilit ekran,
-Galaxy Note II ve Galaxy Note 10.1’de yer alan S-Pen destekli uygulamalar,
-Özelleştirilebilir bildirim ekranı,
-Akıllı rotasyon
-Google Now

 Ayrıca Google’nin JellyBean sürümü için yürüttüğü “Project Butter”  projesi ile akıcılık ve farkedilir bir hızlanma sağlanmış. Kies'ten güncellemenin gelmesini beklemek istemeyen kullanıcılarımız buradan sistem yazılımını indirerek odin yardımıyla yükleyebilirler.

Devamını oku...


  Android, Tabletler için oyun keyfini başlattı. En iyi oyun deneyimi için tasarlanan bu tablet, kullanıcılara gerçekten farkı yaşatacak. En çok oyun severleri sevindireğini düşündüğümüz bu haber, oyun keyfini doyasıya yaşamanızı sağlıyacak. Wikipad adı verilen bu tablet daha önce de duyurulmuştu, fakat kesin olarak çıkış tarihi geçtiğimiz günlerde belli oldu. Çıkış tarihi 11 Haziran olarak belirlenen tablet ilk olarak Kuzey Amerikada satışa sunulacak.

  Wikipad'in çıkışının neden bu kadar geciktiğine de değinecek olursak.Gaikai tarafından geliştirilmeye başlanan tabletin, normalde bulut üzerinden oyun deneyimi sunması ve 10 inç olması planlanmıştı ancak Gaikai Sony tarafından satın alınınca işler biraz değişti.

 Tabletin özellikleri:
 ·1280 * 800 piksel çözünürlük sunan 7 inç bir (16:10) ekran
 ·Dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemci
 ·16GB dahili depolama alanı (microSD kartla 32GB'a kadar arttırılabilir.) ·2 megapiksel ön kamerası bulunuyor. Bu ön kamera ile oyunlarla iletişime geçibileceği tahmin ediliyor. ·SB ve HDMI bağlatısı
 ·Ayrıca oyun kumandası dock'u
 ·Android 4.1 Jelly Bean
 ·PlayStation Mobile onayı olacak

   Fiyatı: 250$
Devamını oku...


  Android kullanıcılarının can yeleği olan CyanogenMod, Android 4.2.2 tabanlı stabil yazılımını bugün yayınlayacak. CM ekibinden Exynos ve Tegra kullanıcılarına ise kötü haber var. Uzun zamandır tam kararlı sürümleri yani Stable sürümlerinin beklendiği CyanogenMod 10.1 ailesi, nihayet bugün stabil sürümüne kavuşacak. Henüz hangi saatte yayınlanmayacağı belli olmayan yazılım, pek çok telefona uyumlu olacak ama tam bu noktada okurlarımıza kötü bir haberimiz var. Tegra 2 ve Exynostabanlı pek çok model için Stable sürüm bugün çıkmayacak. Örnek vermek gerekirse Samsung'un Galaxy S2 ve S3modellerinin global sürümleri listede yer almıyor. Fakat T-Mobile başta olmak üzere Snapdragon tabanlı LTEversiyonları listede bulunuyor. Android 4.2.2 tabanlı yeni sürüm, standart Androidsürümünde olmayan pek çok yeniliğe sahip olsa da, standart arayüzü kullanması sonucunda fazla sistem kaynağı kullanmıyor. CM 10.1 kurulumundan sonra orjinal ROM'lara göre cihazın hafızasında ciddi bir azalmanında olduğunu gözlemleyeceksiniz. Başlatıcı değiştirebilme imkanı, menülerdeki satır ve sütun ayarları başta olmak üzere pek çok başlatıcı özel ayarı, DSP Manager ile gelişmiş ses ayarları ve tamamen açık kaynaklıAndroid yazılımları sayesinde gelişimine sizin de katkınızın olabileceği CM 10.1, bu aksam yayinlanacak.

  SDN
Devamını oku...


  Google Glass ve giyilebilir teknoloji hem üreticilerin hem de tüketicilerin gerçekten ilgisini çekmiş görünüyor. Yıl sonunda satışa sunulacak Google’ın akıllı gözlüğünün yanı sıra akıllı saat cephesinde de üreticilerin yoğun çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Apple , Microsoft, Samsung  ve Google’ın yürüttüğü çalışmaların meyvelerini önümüzdeki yıl vermesi beklenirken; akıllı saat cephesinde sektörün en iddialı markası olarak karşımıza çıkan Sony  ise üçüncü akıllı saat demesini önümüzdeki hafta 26 Haziran'da Şangay’da başlayacak Asya Mobil Fuarı’nda sergileyecek.Sponsorlu Bağlantıar Japon üretici Twitter üzerinden konuya ilişkin açıklamalar yaparken, ne yazık ki saatin donanımı hakkında ipuçları sunmuyor. Şirket son yayınladığı tweet’te ise akıllı telefon  kullanıcıların üçte birlik diliminin aynı zamanda akıllı bir saat (bileklik) takmak istediğini belirtiyor. İlk SmartWatch tecrübesini 2010 yılında kullanıcılara sunan Sony , geçtiğimiz yılda Android  işletim sistemi ile senkronize olabilen ikinci nesil akıllı saatin duyurusunu gerçekleştirmişti. Farklı üreticilerin de saat üretim işine girecek olması Sony ’i bu noktada harekete geçirmiş olacak ki, şirket yeni nesil akıllı saatini bir an önce piyasaya sürerek lider olduğu sektörü kaptırmak istemeyecektir.

 Akıllı telefon  ile sağlanan senkronizasyon neticesinde gelen aramalar, kısa mesaj okuma, Bluetooth bağlantısı, Facebook, Twitter, mailler ve takvim etkinliklerinin kontrolü saat üzerinden sağlanabiliyor. Yine akıllı saat üzerinden Google haritalarına erişim, telefon üzerinde kontrol sağlamama (sesli, sessiz ve titreşim modları) ve hava durumu gibi özelliklere de erişim sağlanabilmekte.
Devamını oku...


  Her büyük oyun SD Dataya ihtiyaç duyar. Ve çalışırken verileri sd datadan alıp sd dataya kaydeder. Bu yüzden telefonunuzun okuma/yazma hızı fazlaysa bu, oyunların hızlı çalışmasında bir etkendir. Genellikle çoğu oyun datasını Sdcard/Android/Data dizinine kurar. Fakat bazı oyunlar Sdcard/Android/Obb dizinine kurar. Çok nadir oyunlar da, buna örnek Gameloft'un bazı oyunları datasını sdcard/android/gameloft dizinine kurar.

   Bedava oyunları Google Play Store'dan indirirken otomatik olarak datası yerini bulur ve oraya kaydolur. Fakat iş paralı uygulamaları internetten indirmeye gelince, apk ve datasını ayrı ayrı indirmelisiniz. Bu da datayı doğru yere elle koymak anlamına gelir. Aslında pek de zor değildir. İstediğiniz oyunun datasının dizinini öğrenmek istiyorsanız yoruma yazabilirsiniz.

 Nasıl Kurulur?

 Sdcard/Android/Data dizininde olan bir uygulama üzerinden anlatalım. Datayı indirin. Ve Sdcard/Android/Data dizinine kopyalayın/taşıyın. Ardından APKsini kurup çalıştırın. Diğer uygulamalar da aynı.

 Sdcard/Android/Obb dizininde olan bir uygulama da böyle kurulur datayı indirin. Ve Sdcard/Android/Data dizinine kopyalayın/taşıyın. Ardından APKsini kurup çalıştırın.


 Bazı oyunların datası dizinleri:

 Minecraft world dosyaları: sdcard/games/com.mojang

 Modern Combat 3: sdcard/android/com.gameloft.android.ANMP.GloftM3HM


Devamını oku...


CWM menüsü


 UYARI: BU İŞLEMLERİ UYGULAYABİLMEK İÇİN CİHAZINIZDA CWM OLMALI VE ROOTLU BİR CİHAZA SAHİP OLMALISINIZ

 Rom dosyasını indirdikten sonra sdcard ya da external sdcarda atın. Seçtiğiniz rom telefonunuza uygun olmassa telefonunuz büyük zarar görür. Bu yüzden rom seçerken kesinlikle telefonunuza özel olup olmadığına bakın.

Zip uzantılı rom nasıl yüklenir?

 -Telefonunuzu kapatın.

-Ses açma+Home+Güç tuşu ile CWM menüsünü açın.(Eğer yapamassanız REBOOTER adlı uygulamadan recovery butonuna basarak da yapabilirsiniz)

-İnstall zip from sdcarda girin

-(Bu adımı daha sağlıklı bir rom için yapabilirsiniz.) Wipe data factory reset ve wipe cache partition işlemlerini yapın.

-choose zip from sdcardı seçin.CWM install from sdcard menüsü

-Romunuzun zip dosyasını seçin .

-"no"ların arasından "yes"i seçin.

-İşlem birkaç dakika sürecektir.

-Bitince ilk baştaki "reboot system now" seçeneğinden telefonunuzu yeniden başlatın.

Takıldığınız yer varsa yorum yaparak belirtin belirtin yardımcı olalım.

Yaptığınız hatalardan androidimy.com sorumlu değildir.
Devamını oku...

 Bu hatayı bütün internetten bulduğumuz ya da başka aynı model telefonlardan alınmış BACKUP romlarda alırız. Çoğu android kullanıcısı bu hatayı backup rom yüklerken almıştır. Android tamamen Google'ye bağlı olduğu için bu hatayı alırsınız. Çözümü Google Talk'ı silmek değil. Çok sinir bir sorun fakat çok kolay çözülüyor.

    Peki nasıl çözülür?

  Ayarlar>Uygulamalar>Hepsi>Google ile ilgili bütün programların verilerini silin.
Devamını oku...


 UYARI: Telefonunuzda kesinlikle CWM olmalı ve ROOT'lu bir cihaza sahip olmalısınız. 


 Telefonunuza backuptan rom yüklemek istiyorsanız, başta romun backupu elinizde olmalı. Backup dosyaları, sdcard/clockworkmod/backups klasöründe; Blob dosyaları da, sdcard/clockworkmod/backups klasöründe olmalı. Eğer backup dosyasını internetten bulduysanız blob dosyaları genelde olmaz. 

NOT: Backup dosyalarınız ve (varsa) blob dosyalarınız doğru dizinde olmalı.
NOT 2: Sağlıklı bir rom istiyorsanız backup yüklemeden önce CWM menüsünden wipedata/factory reset ve wipe cache partition işlemlerini yapın.

  Nasıl Yapılır?

-Telefonunuzu kapatın.

-Ses açma+Home+Güç Tuşu ile açın. (Eğer yapamassanız REBOOTER uygulaması yardımıyla recovery modda başlatabilirsiniz)

-Backup and restoreyi seçin.

-Oradan restore from sdcardı seçin

-Backup veya backuplarınız orada görünür. İstediğinizi seçin ve kurun.
Devamını oku...


 30.000'den fazla forum'da rahatça dolaşabilmeniz için geliştirilmiş Tapatalk size çok kolaylık sağlayacak bir uygulama. Özel mesaj gönderip okuyabilirsiniz, konu açabilirsiniz, konularınıza etiket ekleyebilirsiniz, dilediğiniz kullanıcının profil bilgilerine erişebilirsiniz, konulara cevap yazabilirsiniz. Renk zevkinize göre tema seçebilirsiniz. Gereksiz reklamlardan arınmış bir şekilde rahatça gezinebilirsiniz. Hatta resim yükleme seçeneği bile bulunuyor.

 Ekran Görüntüleri:


Forum Arama özelliği


Konu görüntüleme özelliği


Konu gösterme ve yanıtlama, alıntı yapma paylaşma özellikleri


Yanıtlama arayüzü

APK

Devamını oku...
  Çoğu telefonda işe yarayan bu root   yöntemi çok basit bir yöntem. Eğer işe yaramazsa da telefonunuza da zarar vermez, bu yüzden denemenizde bir sakınca yok. Başlamadan önce bilgisayarınızda telefonunuzun tüm driverleri yüklü olması gerekiyor.

 Driverlerinin yüklü olup olmadığını anlamak için. Telefonunuzu kendi USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. USB aygıtı tanındı türü bir bilgi çıkarsa tamamdır. Eğer çıkmassa internetten bulmalısınız.

    Nasıl yapılır?
 -Telefonunuzu USB hata ayıklama moduna alın.(ayarlardan) 

-Super One Click uygulamasını indirin. İNDİR

-Bilgisayarınıza kurun. -Telefonunuzu kendi USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

-Bilgisayarınız telefonunuzu tanıyınca Super One Click programını açın -ROOT butonuna basın.

 -İşlem EN FAZLA 20 dakika sürer (normalde 2 dakika sürer) ve telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılır.

 -Artık rootlu bir cihaza sahipsiniz

  Eğer uzun sürerse kabloyu çıkarmayın. Bütün adımları dikkatlice uygulayın. Eğer büyük bir sorunla karşılaşırsanız androidimy.blogspot.com bundan sorumlu değildir. Zaten sakıncalı bir işlem değil bu. Takıldığınız yer varsa ya da yapamazsanız yorum yapıp sorununuzu anlatabilirsiniz.
Devamını oku...
   Programın özelliklerinin bazıları root gerektirir.

   Program, tamamen kendim tarafından Türkçeleştirildi

  Sistem araclari ayarlari tamir edildi

  Program Guncel orj. Surumu 1.4.5

  Turkce surumu 0.2

 Program içi görüntüler:

Telefonun Canavar Gibi Olsun (Rebooter Turkce By Heroata)

Telefonun Canavar Gibi Olsun (Rebooter Turkce By Heroata)

Telefonun Canavar Gibi Olsun (Rebooter Turkce By Heroata)

Telefonun Canavar Gibi Olsun (Rebooter Turkce By Heroata)

Telefonun Canavar Gibi Olsun (Rebooter Turkce By Heroata)

 Oyun performansini arttirmak icin,
menu tuşu>ayarlar>kilit açıldiktan sonra yapilacak islem>uygulamalari kapati secin. Artik her ekran kapaninca ram tamamen temizlenicek. Ayrica kapatilmicak uygulamalardan rebooteri seç

Eger her kilit ekrani acilisinda telefonun ilk acildigi gibi baslamasini istiyorsaniz,
yine kilit acildiktan sonra yapilacagi secin ve asiri hizli yenilemeyi secin.

Ek ozellikler,

*Hemen recovery moda gecme

*Hemen bootloader moda gecme

*Hizli kapatma

*Hizli yeniden baslatma

*Task killer


Apk

LİNK 1

Uygulamayı indirirken link.tl sitesi çıkıyor ne yapmalıyım?
Devamını oku...

   Yardım menüsüne gidin ve herhangi bir sorun varsa bize hata raporu gönderin

  Advanced Task Killer da ATK olarak da bilinir. Bu uygulamaları çalıştıran öldürmek için bir araçtır.
  
 Yeni özellikler
-Armatür eklendi
-Otomatik özelliği eklendi
  
  ATK genellikle uygulama ve temiz bellek öldürmek için kullanılır. Elle uygulamaları kapatmak yerine ATK yardımıyla otomatik kapatabilirsiniz. Ya da tek tık ile.

Ekran Görüntüleri: Apk:

  İNDİR


Devamını oku...